LAPITEC ®

Doskonałe świadectwo włoskiego stylu

Lapitec® jest innowacyjnym wielkoformatowym kamieniem synteryzowanym w pełnej masie. Jego atuty to wysokie walory estetyczne, duże wymiary płyt i najwyższe właściwości fizyko-mechaniczne. Lapitec® łączy w sobie zalety porcelany technicznej wraz z jednorodnością, łatwością obróbki, elegancją oraz naturalnością kolorów i wykończeń typowych dla kamienia naturalnego.

Format XXL

Lapitec® produkowany jest w wielkoformatowych płytach XXL o wymiarach 3365x1500 mm, dostępnych w grubościach kalibrowanych 12, 20 lub 30 mm. 5,05 m2 powierzchni każdej płyty sprawia, że Lapitec® to materiał synteryzowany o największym formacie dostępnym na rynku.

Uniwersalność

Lapitec® można przetworzyć na najróżniejsze produkty na potrzeby budownictwa i wyposażenia wnętrz, o wymiarach pożądanych przez projektantów. Będąc materiałem jednolitym i łatwym w obróbce, może być wykorzystywany na nieskończenie wiele sposobów: od pokrycia ścian wewnętrznych i zewnętrznych po panele podłogowe, płyty kuchenne i elewacje wentylowane.

Czystość

Powierzchnia Lapitec® jest całkowicie pozbawiona porowatości, nie wchłania płynów, jest odporna na plamy i nie dopuszcza do zagnieżdżania się bakterii ani pleśni. Ponadto, łatwo czyści się ją ciepłą wodą i szmatką.

Trwałość

Lapitec® jest produktem, któremu nie zagraża upływ czasu, odpornym na działanie czynników atmosferycznych, kwasów, zasad i rozpuszczalników, o dużej twardości, odpornym na uderzenia i ścieranie, niepalnym, mrozoodpornym i niewrażliwym na szkodliwe działanie promieni UV. Ponadto, jest to materiał całkowicie odporny na próby umieszczania na nim graffiti.

Naturalność

Lapitec® jest produkowany z poszanowaniem środowiska naturalnego i zdrowia użytkownika, ponieważ nie zawiera żywicy ani żadnych pochodnych ropy naftowej. Jest przeciwbakteryjny a ponadto jest materiałem całkowicie obojętnym dla środowiska.

Technologia Bio-Care

Problem zanieczyszczenia środowiska w miastach, oprócz negatywnych konsekwencji dla zdrowia człowieka, ma również katastrofalne skutki związane z degradacją powierzchni budynków, pomników i całej infrastruktury. Główną przyczyną degradacji jest osadzanie się związków organicznych na powierzchniach tych obiektów.

Bio-Care to technologia, która nadaje materiałowi Lapitec® właściwości rozkładające i spłukujące organiczne pyły atmosferyczne oraz działanie bakteriobójcze, a to dzięki wykorzystaniu specjalnej postaci dwutlenku tytanu (TiO2) przy produkcji materiału Lapitec®.

Dwutlenek tytanu jest znanym katalizatorem, który przyczynia się do rozkładu licznych związków organicznych przez utlenienie, na skutek oddziaływania światła naturalnego lub sztucznego (fotokataliza). Dwutlenek tytanu sprawia ponadto, że Lapitec® jest wysoce hydrofilowy, ułatwiając w ten sposób wypłukiwanie z jego powierzchni cząstek zanieczyszczeń. Cecha ta pozwala określić powierzchnie przedmiotów wykonanych z materiału Lapitec® jako „samooczyszczające się”.

Literatura naukowa dowodzi także, że silne właściwości utleniające dwutlenku tytanu przyczyniają się do niszczenia bakterii (wśród nich Escherichia coli i Staphylococcus) i że związek ten aktywnie zwalcza pleśnie, grzyby i drobnoustroje, redukując tym samym zapachy związane z ich obecnością.

Technologia Bio-Care sprawia, że Lapitec® doskonale nadaje się wszędzie tam, gdzie wymaga się wysokich standardów czystości i higieny i/lub właściwości przeciwdziałających zanieczyszczeniu i samooczyszczających.

Find the Photocatalytic power of Lapitec®