Elewacje i tarasy

Elewacja to zewnętrzna powierzchnia ściany nadająca unikalny charakter Twojego domu. Fasady i elewacje z kamienia prezentują się niezwykle elegancko i luksusowo, a przy tym są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Są odporne na zarysowania, zabrudzenia i oddziaływanie warunków atmosferycznych jak słońce, deszcz czy śnieg.

Doświadczona załoga oraz nowoczesny park maszynowy (precyzyjna piła CNC, centrum obróbcze CNC i wydajna linia polerska) pozwalają nam realizować elewacje, fasady, schody i tarasy o wymiarach, kształtach i wykończeniu jakich potrzebujesz.

Na elewacje i fasady polecamy naturalny kamień oraz nowoczesne materiały wiodących producentów tj.:

  • spiek kwarcowy Laminam®
  • spiek kwarcowy Dekton®
  • kamień synteryzowany w pełnej masie Lapitec®
  • kamień synteryzowany w pełnej masie Lapitec®

Dekton®

Do wykończenia elewacji stosuje się najczęściej popularne materiały jak tynk, drewno, cegłę klinkierową, czy kamień naturalny (piaskowiec, trawertyn, marmur, granit). Obecnie dużą popularnością cieszą się wielkoformatowe elewacje ze spieków kwarcowych, które dzięki swoim cechom zapewnią efektowny wygląd, gwarantują niepowtarzalną trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Różnorodność kolorów i faktur przypominających szkło, beton, stal, drewno, kamień naturalny sprawiają idealne warunki do projektowania wymarzonej elewacji, czy fasady spójnej z drzwiami, bramami garażowymi i stolarką okienną.

Ponadto spieki kwarcowe są lekkie i szybkie w montażu. Można je kleić bezpośrednio do ocieplenia bądź tworzyć elewacje wentylowane na podkonstrukcji aluminiowej.

Laminam®

Spieki kwarcowe Laminam® są znakomitym materiałem na potrzeby wykonania elewacji czy tarasu w nowoczesnym domu jednorodzinnym. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt sprawiają, że materiał bez względu na warunki pogodowe nie zmienia koloru i właściwości, ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i uniemożliwia pojawienie się porostów czy glonów. Właściwości spieków kwarcowych są poparte 25-letnią gwarancją.

Na płytach Laminam® istnieje możliwość zastosowania specjalnej samoczyszczącej powłoki Hydrotect. Polega ona na automatycznym samo-oczyszczaniu się materiału, dzięki wykorzystaniu zasady fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła promieniowania słonecznego, a deszcz usuwa resztki zanieczyszczeń. System zastosowany na elewacjach jest nie tylko ekologiczny, lecz także ogranicza koszty jej utrzymania.

Czytaj więcej o elewacje i tarasy Laminam®

Pozwól sobie również na piękno w Twoim ulubionym miejscu wypoczynku, którym niewątpliwie jest balkon, czy taras łączący się z ogrodem. Kamień w połączeniu z otaczającą nas przyrodą różnorodnych kwiatów, krzewów, drzew daje poczucie harmonijnego piękna i jedności z naturą.

Laminam®

Do pomiarów wymagających dużej dokładności wykorzystujemy nowoczesne urządzenie laserowe LT-2D3D. Dzięki niemu określenie odległości i kątów, a także zmierzenie łuków i nieregularnych kształtów nie stanowi najmniejszego problemu. Otrzymane wyniki obrabiane są w profesjonalnym programie Cad, a efektem pracy jest gotowy projekt.